Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla eğitime verilen ara nedeniyle öğrencilerin eksikliklerinin giderilmesi amacıyla yarından itibaren tüm sınıflar için takviye eğitimin başlayacağını bildirdi.

Birekul, “Pandemi döneminde yüz yüze olmasak da öğrencilerimizle sürekli iletişim içinde olmaya özen gösterdik. Yeni çıkan kararlarla birlikte okullarımızda yeniden buluşuyoruz. Takviye ve telafi olarak hazırladığımız bu programda geçen senenin yeterince anlaşılmayan konularını tekrar edeceğiz. Daha sonrasında yeni dönemin derslerine hızla bir başlangıç yapacağız. Branş öğretmenlerimizle birlikte rehberlik desteğimizde olacak. Tam kadro olarak 4 hafta boyunca birlikte olacağız. Eğitim planımız, takviye eğitim kursuna uygun olarak öğrencilerimizi çok yormadan eksiklerini kapatacak şekilde hazırlandı. Bu zaman içinde öğrencilerimizin derslere ve okula adaptasyon sürecini de ele almış olacağız” diye konuştu.

“Kursumuz sadece ders odaklı değil öğrencilerimizin ruhsal durumlarının da desteklenmesini amaçlıyor” ifadelerini kullanan Birekul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimiz uzun süredir evlerde olduğu için sosyal ortamlarından uzakta kaldılar. Bu zaman içerisinde derslerimizi telafi ederken yeniden sosyal ortamlarına da alışacaklar. Kursumuzda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin dersliklerdeki oturma planları sosyal mesafeyi koruyacak şekilde olacaktır. Tedbirlere titizlik ile uyulacaktır.”

Birekul, kayıtlı olan tüm öğrencilerinin takviye eğitim kursundan ücretsiz olarak faydalanabileceğini sözlerine keldi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)