Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, deplasmanda 3-2 kazandıkları Malatyaspor maçına ilişkin, “Oyunumuza pozisyon zenginliğimizi de katmayı başardık. Sonuç olarak üst üste bulduğumuz gollerle çok değerli bir galibiyet aldık” dedi.

Palut, Malatyaspor-Konyaspor maçına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim için çok önemli, değerli bir maçtı. Çünkü geçen haftaki galibiyetimize rağmen ligdeki durumumuz ve puanımız bizim istediğimiz yer ve puan değildi. Maçı kazanmak isteğiyle sahada yerimizi aldık. Oyun, çok dengeli şekilde başladı. Hatta topun daha çok bizde olduğunu söyleyebilirim. İlk yarıda rakip neredeyse pozisyona bile girmeden skoru 2-0'a getirmeyi başardı. İlk yarıdaki eksikliğimiz üçüncü bölgede üretken olamayışımızdı. İkinci yarı oyunu rakip sahaya yıktık. Bu oyunumuza pozisyon zenginliğimizi de katmayı başardık. Sonuç olarak üst üste bulduğumuz gollerle çok değerli bir galibiyet aldık” diye konuştu.

“Üç puan her zaman önemli, her zaman güzel...” diyen tecrübeli teknik adam İlhan Palut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üç puanın yanında takımımın 2-0'lık skora rağmen oyun disiplininden kopmaması, inançla galibiyeti kovalaması ve bunu başarması bizim adımıza günün diğer önemli bir detayıydı. Yolumuza devam edeceğiz hala eksiklerimiz var. Özellikle hücumsal bölgede eksiklerimiz var. Bunu gidermemiz gerekiyor. Bugün sahada büyük mücadele gösteren oyuncularımı kutluyorum. Bu maçı unutup önümüzdeki maça yarın itibariyle çalışmaya başlayacağız.”

(Haber Merkezi / Haber Kent)