İlçenin yaşam standardını yükselten projelerine devam eden Karatay Belediyesi; Mengene, Doğuş ve Başak Mahallelerine kazandırılacak sosyal tesislerin temellerini düzenlenen törenle attı. Toplamda 1 milyon 750 bin TL’ye mal olacak söz konusu projelerin toplu temel atma töreni, Mengene Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

İlçenin sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim gibi birçok alana katkı sunacak sosyal tesislerde Millet kıraathanesi, emekli konağı, muhtar evi ve 2 adet eczane bulunacak. Mengene, Doğuş ve Başak Mahallelerine kazandırılan yeni sosyal tesisler, kütüphaneleriyle de bölge halkının kültürel faaliyetlerini yürütebileceği bir mekân haline gelecek. Sosyal tesisler aynı zamanda vatandaşlar için önemli bir sosyal çekim merkezi olacak.

 

Kılca: “Önceliğimiz İnsan ve İnsana Değer Katacak Yatırımlar”

 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, törende yaptığı konuşmada, Karatay’a kazandırılan sosyal tesislerin her yaştan bireyin faydalanabileceği mekânlar haline getirileceğini belirtti. Söz konusu projelerle mahalle sakinlerine en güzel ve en kaliteli hizmetin sunulacağına vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, çok amaçlı olarak tasarlanan tesislerin bölgenin önemli bir merkezi haline geleceğini aktardı.

Parlar: “Karatay Belediyemizle İftihar Ediyoruz”

 

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar da, Karatay Belediyesi’nin birçok alanda ilçenin yaşam standardını yükselten hizmetler sunduğunu söyledi.

Abdullah Selim Parlar; “Ülkemiz gelişiyor, büyüyor ve güçleniyor. Bu ivmeden güçlenmeden biz de Konya olarak payımızı alıyoruz. Karatay Belediyemiz bütün mahallelerimizi çok daha güzel bir hala getirebilmek adına var gücüyle çalışıyor. Elindeki tüm kaynakları hizmet için kullanan belediyemiz, vatandaşlarımızın ihtiyacı ve faydasına pek çok güzel projeler hayata geçiriyor. Karatay Belediyemiz Sayın Hasan Kılca öncülüğünde gerek ilçe çapında, gerek mahalle çapında birçok temel atmaya ve açılışa imza atıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizler de yöneticiler olarak bu yatırımlar için belediyemizle iftihar ediyoruz. İnanıyorum ki bu güzel tesisler, mahallelerimizin önemli bir ihtiyacını daha giderecek. Konya’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Kavuş: ”Hasan Başkanımız Dediği Gibi ‘Bir Başka Karatay’ı Ortaya Çıkardı”

 

Karatay Belediyesi’nin ilçenin yaşam standardını yükselten hizmetleri hayata geçirdiğini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın göreve geldiği andan itibaren gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçenin çehresini değiştirdiğini aktardı.

Başkan Mustafa Kavuş, “Karatay Belediye Başkanımız göreve gelmeden ‘Bir Başka Karatay’ sloganıyla çalışmalarına başlamıştı. Başkanımız 2 yılını henüz tamamlamışken ilçenin ‘Bir Başka Karatay’ olduğu, her geçen gün daha da güzelleştiği, her geçen gün biraz daha modernleştiği bir ilçe haline getirdi. Tabi bunlar gönül belediyeciliğinde, hizmet etmek için tatlı yarışlardır. Özellikle de pandemi döneminde diğer şehirlerimize kıyasen baktığımız zaman, salgını bahane ederek Konya belediyeleri olarak yatırımlarda geri durmadık. Konya’yı Türkiye’nin faklı illerinin de örnek aldığı bir şehir konumuna getirdik. Şehrimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Konya’mıza kazandırdığı bu güzel 3 tesis için Karatay Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, yeni tesislerin şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

 

Angı: “Karatay Her Geçen Gün Daha Da Güzelleşiyor”

 

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise AK Parti Belediyeciliğinin başarısına vurgu yaparak, söz konusu hizmetlerin Konya’daki birlik ve beraberliğin sonucu olduğunu belirtti.

Hasan Angı şöyle devam etti: “Karatay’ımız ve şehrimiz her geçen gün güzelleşiyor ve büyüyor. Nasıl ki Türkiye çok daha güçlü olma yönünde emin adımlarla ilerliyorsa Konya’mız da güzel ülkemizi takip ediyor. Bir taraftan sayın valimiz ve kaymakamlarımız mülki idare olarak ellerinden geleni yapıyorsa diğer taraftan da tüm belediye başkanlarımız, ilçelerine yeni güzellikler katmak ve insanımızın hayatını kolaylaştırıp onları daha mutlu edebilmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Üç Mahallemize kazandırılan sosyal tesislerin Konya’mıza, ilçemize, mahalle sakinlerimize hayırlar getirmesini ve güzel hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca başta olmak üzere emeği geçen tüm Karatay Belediyesi Ailesi’ne teşekkür ediyorum.”

 

 

Protokol konuşmaların ardından Karatay Belediyesi tarafından Mengene, Doğuş ve Başak mahallelerine kazandırılacak 3 sosyal tesisin temelleri, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’nun duasının ardından atıldı.

Temel atma törenine Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Tahir Özer, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri ve muhtarlar katıldı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)