Konya Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, bir şahsa ait 3 işyerine ve bir araca operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken, elektronik sigara cihazlarına el konuldu.

Konya Emniyeti Devletin vergi kayıplarının önlenmesi ve haksız kazancın önüne geçilmesi adına kaçak sigaraya yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda operasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek binlerce gümrük kaçağı ürüne el koydu.

Yapılan çalışmalar neticesinde Selçuklu İlçesi’nin Işıklar Mahallesi’nde bir şahsa ait 3 iş yeri ve bir araca operasyon düzenlendi. Operasyonda yaklaşık 4 bin paket gümrük kaçağı sigara, 19 bin 200 adet boş makaron, bin 600 gram tütün, 1 kilogram nargile tütünü, 53 adet elektronik sigara cihazı, 2 bin paket elektronik sigara kartuşu ele geçirildi.

Yakalanan ürünlere Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu çerçevesinde el konulurken, gözaltına alınan bir şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)