Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Hareketin Merkezinde Ol” sloganıyla ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Konya Yarı Maratonu’nun ödül törenine katıldı.

Maraton kapsamında 21 kilometrelik Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve Halk Koşusu olmak üzere üç farklı kategori gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi yakınlarında başlayan Yarı Maraton, başlangıç noktasında sona erdi. Sonrasında protokol üyeleri tarafından dereceye giren sporculara kupaları takdim edildi.

Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda başlayan ve 2,7 kilometre mesafeli Halk Koşusu’nun startı da protokol üyeleri tarafından verildi.

Uluslararası Konya Yarı Maratonu’nun ödül törenine Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ile diğer protokol üyeleri katıldı.

Maratona katılan yarışmacılardan alınan kayıt ücretleri, otizm alanında Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük merkezi olan SOBE Vakfına aktarılacak ve kayıt olan herkes, aynı zamanda SOBE gönüllüsü olacak.

(Haber Merkezi / Haber Kent)