Avrupa'nın en çok hoca değiştiren ligleri arasında yer alan Süper Lig'de 7 hafta geride kalırken, 3 takım teknik adam değişliğine gitti. Konyaspor ise hoca konusunda ligin istikrarlı takımları arasında yer alıyor.

Süper Lig'de henüz 7. hafta sona ererken, 3 takım hoca değiştirdi. Kasımpaşa’da Sami Uğurlu’nun yerine Şenol Can, MKE Ankaragücü’nde Mustafa Dalcı’nın yerine Ömer Erdoğan getirilirken son olarak Serkan Özbalta ile yollarını ayıran Hatayspor, Volkan Demirel’le el sıkıştı.

Ligde önümüzdeki haftalarda özellikle alt sıralardaki takımlar başta olmak üzere takımların konumlarına göre çok sayıda hoca değişikliğinin yaşanması bekleniyor.

Şu Ana kadar görevden alınan 3 teknik adamın da yerli isimlerden olması dikkat çekerken yerlerine gelen isimler de yerli hocalar oldu. Süper Lig’de 5 yabancı teknik adam görev yapıyor. Geçen sezonlarda takımlarda bir sezon içinde 6 hoca değişikliği yaşanan Süper Lig'de, bu sezon da ligin sonuna kadar bazı takımlarda çok sayıda hoca değişikliğinin yaşanması sürpriz olmayacak. arabam.com Konyaspor, Süper Lig’de hoca istikrarı olan kulüplerin başında geliyor. Sezona İlhan Palut’la başlayan yeşil-beyazlılar şu ana kadar başarılı bir performans sergiledi. 1,5 sezon önce geldiği Konyaspor’da başarılı bir performans sergileyen ve 2024’e kadar sözleşme uzatılan başarılı teknik adam, ligin gelecek vadeden hocaları arasında gösteriliyor.