Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ticaretin iş ahlakı üzerinde yükselebileceğini söyledi.

Özerdem, partisinin İcra Kurulu üyeleri ve Selçuklu İlçe Başkanı Ahmet Çiftçi ile birlikte Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlâkı Zirvesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, programın Konya esnafına büyük yararları olacağını ifade eden Özerdem, İslam ahlakı üzerine inşa edilen ahiliğin medeniyetimizin temelini oluşturduğunu dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi olarak bu tür etkinliklere önem verdiklerini anlatan Özerdem, ahiliğin insan odaklı bir yapı olduğuna vurgu yaparak kardeşliğin tesisinde büyük payı olduğunu dile getirdi.

Ahiliğin en küçük köyden en büyük kente kadar her alanda yaşatılması gerektiğine değinen Özerdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeniden Refah Partisi olarak, ekonomik bağımsızlığımızın üretim ekonomisiyle mümkün olduğuna inanıyoruz. Üretimin, çalışanın, esnaf ve sanatkarın önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor. İnsanımızı vergi, faiz, döviz ve ithalat kıskacından kurtarmazsak dışa bağımlı bir ülke olmaktan kurtaramayız. Ayrıca esnaf ve sanatkarın büyük firmaların, alışveriş merkezlerinin insafına terkedilmemedir.”

Özerdem ve beraberindekiler, ahilik fuarında bir araya geldikleri AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile de bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi 4 gün sürdü.

(Haber Merkezi / Haber Kent)