Konyaspor’un yeni Başkanı Fatih Özgökçen, “Konyaspor’u taraftarının takımıyla bütünleştiği, bir ve beraber olduğu, başarıdan başarıya koştuğu, sürdürülebilir başarıyı yakalayan takım haline getirmek zorundayız. Biz de bu amaç uğruna, Türk futboluna ve Konyaspor’a hizmet etmek adına Konyaspor başkanlığı gibi zor bir göreve talip olduk” dedi.

 

Konyaspor’un yeni Başkanı Fatih Özgökçen, oylama öncesi genel kurula hitap eden bir konuşma yaptı. Özgökçen, Konyaspor'un kurulduğu günden bu yana Türk futboluna yaptığı katkıların inkar edilemez olduğunu söyledi ve açıklamasında şu sözlere yer verdi. “Salona baktığım zaman birlik ve beraberliğin sağlandığını görüyorum. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Hilmi Kulluk ve yönetimin emanetlerinin bağış olarak gösterilmesi istendi, kendilerini iyi bildiğimiz için yapılan yardımları da canı gönülden yaptılar. Bunun için de teşekkür ediyorum. Konyaspor, şehrin tanımına katkı sağlayan en önemli kurumlardan. Konyaspor’un Türk futboluna önemli katkılarını hiçbirimiz inkar edemeyiz”.

 

“Taraftarımıza 2 kupa kazanma ve UEFA Avrupa Ligi’nde oynama sevincini yaşatan kulübümüz, 2021-2022 sezonunda 100. yılını kutlayacağı tarihi dönemece tazelenme fırsatı ile başlayacaktır. Konyaspor’u taraftarının takımıyla bütünleştiği, bir ve beraber olduğu, başarıdan başarıya koştuğu, sürdürülebilir başarıyı yakalayan takım haline getirmek zorundayız. Biz de bu amaç uğruna şehrimizin tüm odalarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, şehrin bütün dinamikleriyle görüşmeler ve istişareler yaptık. Onların da desteğini alarak Türk futboluna ve Konyaspor’a hizmet etmek adına Konyaspor başkanlığı gibi zor bir göreve talip olduk. Güçlü ve Konyaspor sevdalısı bir yönetimle çok sevdiğimiz Konyaspor’a hizmet için yola çıkıyoruz”.

(MÇ/Haber Kent)