CHP Karapınar İlçe Başkanlığı’nın yeni binasının açılışına katılan ve STK’ları ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, “Niye fakirliği niye asgari ücreti konuşuyoruz da zenginliği, refahı hakça paylaşmayı konuşmuyoruz. Biz bunları hak etmiyor muyuz?  Tabi ki hak ediyoruz. Ama bunları yapmak için devlet aklı ile ülkeyi yöneten bir yönetime ihtiyacımız var” dedi.  

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın CHP Karapınar ilçenin yeni binasının açılışına ve STK ziyaretlerine, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinalı, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, İl Başkanı Barış Bektaş, İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, ilçe başkanları, İYİ Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ilçe başkanları, partililer ile vatandaşlar katıldı.

CHP Karapınar İlçe Başkanı Kamil Bülbül Okuyucu, açılışta yaptığı konuşmada, CHP’nin dünyanın saygın partilerinden birisi olduğunu belirterek, “Partimiz CHP dünyanın ve ülkemizin saygın partilerinden birisidir. Yapılacak olan seçimlerde AK Parti’yi tarihin derinliklerine hep birlikte uğurlayacağız. Çanakkale’de şehitlerimiz vatanımızın bir karış toprağı için canlarını feda ettiler. İktidar ise ülkemizin kaynaklarını ve madenlerini sattı. Artık ayrıştırmaya son vereceğiz. Dargınlıklarımızı bir tarafa bırakarak sevgi içinde ülkemizin her yerinde insanların sesi olacağız. Herkes bir baskı altındadır. Biz hiçbir kimseye baskı yapmadan iktidar olacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ise Karapınar’da bir hareket gördüklerini ifade ederek, “Öncelikle şehitlerimiz var, şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Karapınar’daki hareketliliği görmek için buradayız. Karapınar üreten insanların bir kentidir. Hayvancılıkla iyi bir yerde olup, güneş tarlalarıyla, süt ürünleriyle adından söz ettiriyor. Güneş tarlalarını 5’li çete yerine Karapınar halkını besleyecektir. Alın terimizin çalınmasının önüne geçeceğiz. Yoksulluğun büyük acısını çeken analarımız, kadınlarımızdır. İktidara geldiğimizde Aile Destekleri Sigortası vereceğiz. Yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Partimiz CHP eşitçe ve hakça bir düzen kurma hedefindedir. İktidar yakındır bunu Karapınar’da görüyoruz” diye konuştu.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinalı ise Karapınar’ın sorunlarını yerinde gördüklerini dile getirerek, şöyle devam etti:  “Karapınar’ın sorunlarını yerinde görmek üzere birçok kurumu ziyaret ettik. İnsanlar açlık ve yoksulluk mücadelesi veriyor.  Bakan Kurum, Karapınar’ın sorunlarının çözümü yerine Karapınar’a bir yüzme havuzu ve Millet bahçesi yapacaklarını söylüyor. Oysa insanlar hayvanlarını beleyemediklerinden dolayı kesime gönderiyorlar. Artık halkın sorunlarına çare bulmak zorundayız.  Bunu gerçekleştirecek tek parti CHP ve CHP’nin iktidarıdır. Ülkemizin partimiz CHP’nin iktidarına ihtiyacı vardır.”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik de Karapınar’ın CHP’nin kalesi olacağını savunarak, “Partide gençlik kollarında iken ilk çalışmayı Karapınar’da yaptım. Seçimlerde Karapınar CHP’nin kalesi olacaktır. Bunu görüyoruz. Konya adına üstlendiğim görevin sorumluluğunu ve onurunu taşıyorum.  Partimizin iktidarı yakındır” şeklinde konuştu.  

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’da konuşmasında, CHP’nin bir okul olduğunun üzerinde durarak, “Partimiz bir okuldur. Çalıştığınızda her türlü göreve gelineceğini gördük. Bugünkü çalışma çok güzel ve verimli bir çalışma oldu. Sizlerin sorunlarını not aldık. Çözümü için elimizden geleni yapacağız. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

“Ülkemizin, Devlet Aklı İle Yöneten Bir Yönetime İhtiyacı Var”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ise ülkemizin, devlet aklı ile yöneten bir yönetime ihtiyacı olduğunu savunarak, şöyle konuştu: “Şehitlerimizden dolayı acımız büyüktür. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu ülkedeki siyasi partiler bu ülkede yaşayanların kurduğu partilerdir. Hepsinin başımızın üstünde yeri var. Siyasette hain, terörist gibi kelimeleri kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Bu ülkede beraber yaşıyoruz. Bin yıl öncede beraber yaşıyorduk. Şimdide beraber yaşıyoruz. İktidarlar değiştiğinde de beraber yaşamaya devam edeceğiz. Hiç bir siyasi parti ve siyaset bizim komşuluğumuza, birlik ve beraberliğimize gölge düşürmemeli. 3600 ek göstergeyi, eğer CHP dile getirmeseydi bu ek göstergeyi gündeme alırlar mıydı? EYT konusunu biz demesek konuşmaya alırlar mıydı? Emeklilere 2 maaş bayram ikramiye konusunu biz gündeme getirdik. Bu ülkede enflasyon var. Bu ülkede hayat pahalılığı var. Bu ülkede çarşı pazar karışmış durumda. İnsanlar aldıkları para ile geçinemez durumda. Bizim derdimiz ülkemizin sorunlarının çözümüdür. Gençlerimizin yüzde 80’ni yurtdışına gideceğim demesinin önüne geçmektir. Şu anda Türkiye’nin geleceğini kapatmış bir iktidar var. Niye fakirliği niye asgari ücreti konuşuyoruz da zenginliği, refahı hakça paylaşmayı konuşmuyoruz. Biz bunları hak etmiyor muyuz?  Tabi ki hak ediyoruz. Ama bunları yapmak için devlet aklı ile ülkeyi yöneten bir yönetime ihtiyacımız vardır.”

“Başörtüsü Bizim Namusumuzdur”

İnsanların inançlarına ve giyimlerine saygılı olduklarını da kaydeden Salıcı, “Kapalıyla da başı açıkla da kucaklaşıyoruz.  Kimseyle de sorunumuz yok. Onların başörtüsü bizim namusumuzdur. Kendisi ister başını örter istemez örtmesin. Biz kimseyi ayırmıyoruz. Bizim köylünün, esnafın, çiftinin yanında duran bir siyasete ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönem Türkiye iyi bir yere götürecek siyasete ihtiyaç vardır. Bunu yapmak için 6’lı masa var. Bu masanın bozulmasını isteyenler var. Ama onları memnun edemeyeceğiz. Biz farklı siyasi partileriz. Bunu garipsemiyoruz. Türkiye’nin birlik ve beraberliği için bu işin siyaset ve parti meselesi olmaktan çıkıp memleket meselesi haline döndüğü için hep beraberiz. Gelinen süreçte vatandaşlarımızın ayırmayan bütünleştiren kaynaklarını eşit şekilde paylaştıran bir yönetime ihtiyacımız vardır. Biz buna talibiz. Elinizi vicdanınıza koyun buna karar verin” diye konuştu.

Daha sonra CHP’nin yeni ilçe binasının açılışının ardından partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı. Ardından Salıcı ve beraberindekiler, Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Süt Üreticileri Birliği başkanlarını ziyaret ederek yaşadıkları sorunları dinlendi.

Salıcı ve beraberindekiler daha sonra Karapınar 100 Yıl Parkı’nda verilen iftar yemeğine katıldı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)