Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Asırlardır güçlü bir şekilde ayakta duran, tüm mazlumlara kol kanat geren kadim medeniyetimiz, gücünü vatanı için canını feda eden şehitlerimizden ve kahraman gazilerimizden almıştır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı için göğsünü düşmana siper eden şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bugün ülke olarak güçlü yarınlara yürüyoruz.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz asırlardır kanlarını dökerek bu vatanı bizlere emanet bırakmışlardır. Bugün de kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve güvenlik güçlerimiz aynı şuur ve fedakârlıkla görevlerinin başındadır.

Millet olarak bizlere düşen; vatan, millet ve mukaddesat bilincini bizden sonraki nesillere aktararak, yarınlarımızı bu değerlerimize sahip çıkacak nesillerle güçlendirmektir.

Bu vesileyle ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla fedakarca mücadele ederek gazilik payesiyle müşerref olmuş ve milletimizin gönlünde en ulvi yere sahip olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü yürekten kutluyorum.”

(Haber Merkezi / Haber Kent)