Halkapınar ve Ereğli ilçelerinde esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iktidarın yanlışlarını görmezden gelmenin, ülkeyi felakete götürdüğünü öne sürdü.

Şener, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve ilçe yöneticileriyle birlikte CHP Halkapınar İlçe Başkanlığı’na atanan Fuat Demir’i ziyaret etti.  Şener ve beraberindekiler daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşları dinledi.

Daha sonra Ereğli İlçesi’ne geçen Şener ve beraberindekiler, esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla biraya geldi. 

CHP Halkapınar İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Milletvekili Abdüllatif Şener, “Çiftçinin dünya kadar derdi var.  Mazot, elektrik ve girdi maliyetleri aldı başını gidiyor, çiftçimiz susuzluktan kırılıyor’ demezsen ve her şey güzel dersen memlekette işler iyi gitmez. Memlekette her şey güzel diyerek, hükümetin yanlışlarını eleştirmezseniz muhalefet görevimizi yapmış olmayız. Hükümet muhalefetin yanlışlarımızı eleştirip, vatandaşa duyurur ve kendisine olan ilginin azalacağı endişesine kapılarak yanlışlarından uzaklaşır. Bize iktidarı eleştirmeyin diyorlar. İktidar ve güç sahiplerini kendi keyfine göre memleketi yönetmeye sevk ederseniz ve yeri gelir yanlışlarını söylemezseniz ve bu yanlışları vatandaşlara anlatmazsanız tüm ülkede felaket olur. Bugün olduğu gibi ülke felakete gider. Biz muhalefet görevimizi yerine getirmeye ve iktidarın yanlışlarını eleştirip, vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz.  Halkapınar ilçe başkanımız Fuat Demir ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Vatandaşlarımızı kucaklayarak hizmet vereceklerdir” diye konuştu.

 

“İktidarın yanlışlarını vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz”

 

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ise, “Ana muhalefet partisi olarak iktidarın yanlışlarını eleştirip vatandaşlarımıza anlatmakla sorumluyuz. Biz muhalefet olarak görevimizi yapmazsak iktidar yanlışlarına devam edecektir.  Ülkemizin kaynaklarının nereye harcandığını ve ne yapıldığını ve 128 milyarın nereye gittiğini sormaya da devam edeceğiz. Ülkemizin sorunları her geçen artarken, ekonomimizde gittikçe kötüye gidiyor. Ülkemizin iyi yönetilmediği hepimizin malumudur. İlçe ziyaretlerimizde iktidarın yanlışlarını dile getirmeye ve vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. İlçelerimizdeki karşılaştığımız tablo hiçte iyi değil. Çiftçimizin, esnafımızın ve vatandaşlarımızın geleceğe dair endişelerinin arttığını görüyoruz. İktidar ülkemizin sorunlarının çözümünden uzaklaşarak, çeşitli gündemlerle oyalıyor. Her yerde seçim gündeme geliyor. Bizde CHP olarak seçime hazır olduğumuzu ve ülkemizin sorunlarını çözmeye talip olduğumuzu dile getiriyoruz. Halkapınar ilçe Başkanımız Fuat Demir ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Partimizin iktidar koşusuna katkı yapacaklarına inancım sonsuzdur” ifadelerini kullandı.       

(Haber Merkezi / Haber Kent)