Konya’da şüpheli hareketlerde bulunan müşterisini ihbar eden taksi şoförü, 8 ayrı suçtan aranan kişiyi jandarmaya yakalattı. Taksi şoförü duyarlı davranışı dolayısıyla ödüllendirildi.

Konya Şehir Hastanesi taksi durağındaki şoför Ferdi Dirhemsin’e, taksiye binen yolcunun şüpheli hareketlerinden dolayı ihbar ederek jandarmaya yakalattı. Konya Şoförler Odası Başkanı Ahmet Şen ise, taksi şoförünü duyarlı davranışından dolayı ödüllendirdi. 

Şüpheli şahsı ihbar eden ve jandarmaya yakalatan taksi şoförü Ferdi Dirhemsi, olayı şöyle anlattı: “Sabah saatlerinde şoförlüğünü yaptığım taksiye binen bir yolcu Yozgat Sorgun’a gideceğini ifade etti. Bana 55 bin lira para vermeye çalışarak paranın bende kalmasını ve olası bir polis çevirmesinde paranın bana ait olmasını söyledi. Ben bu parayı almayı kabul etmedim. Hal ve hareketlerinden şüphelendiğim için kendi aracımı ihbar ettim. Jandarmalar aracın plakasını bildiklerinden aracın önünü kestiler, şüpheli şahsı ve 55 bin lira parayı aldı. Söz konusu kişinin motor ve traktör çalıp sattığını ve 8 ayrı suçtan arandığını öğrendim.”

Konya Şoförler Odası Başkanı Ahmet Şen ise duyarlı davranışından dolayı taksi şoförü Ferdi Dirhemsin’eKur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve altın hediye ederek, “Şüpheli bir şahsı ve üzerindeki 55 bin lirayı ihbar ederek, yakalanmasını sağlayarak örnek bir davranış sergileyen taksi şoförü Ferdi Dirhemsin’e bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyoruz. Umarım şoför arkadaşımızın bu davranışı vatandaşlarımız ve tüm şoför arkadaşlarımız tarafından örnek alınır” diye konuştu.

Ödülünü alan şoför Ferdi Dirhemsi mutluluğunu dile getirdi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)