Selçuklu Kaymakamlığı ve Selçuklu Belediyesi koordinesinde kurulan ve pandemi sürecinde vatandaşların yardımına ara vermeden koşan Selçuklu Vefa Sosyal Destek Ekipleri tam kapanma sürecinin başlamasıyla ile yoğun olarak çalışmaya başladı.

Selçuklu Vefa Sosyal Destek Grubu Selçuklu Kaymakamlığı koordinesinde Selçuklu Belediyesi tarafından araç, personel bina ve diğer alt yapı desteği ile pandemi sürecinde örnek bir hizmet anlayışı içerisinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında görevini sürdüren Vefa ekipleri, 444 8083 ve 0332 224 371 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla karantinada bulunan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Vefa Sosyal Destek Grubu İlçe Sakinlerinden Tam Not Aldı

 

Günlük ortalama 30 aile ya da ilçe sakinine ulaşan Vefa Sosyal Destek Grubu 7/24 esasına göre ara vermeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Vefa ekipleri tarafından ilaçları teslim edilen koah hastası olan 65 yaş üstü bir ilçe sakini; “Ben bir yıldır koah hastası olduğum için dışarı çıkamıyorum. Bir alo dediğimiz zaman geliyorsunuz. Allah razı olsun hepinizden. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” diyerek teşekkürlerini ifade etti. 

Evine ekmek teslim edilen bir başkan 65 yaş üstü ilçe sakini de; “Sağlanan tüm hizmetlerden memnunuz Allah başta Cumhurbaşkanımıza, devletimize zeval vermesin bu hizmetler kapımıza kadar geliyor sizlere de çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini ifade etti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)