Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç, Hüma Okulları’nda okçuluk üzerine seminer verdi.

Seminer öncesi okulu gezen Ömer Koç, okulun eğitimini ve yapısını çok beğendiğini dile getirerek, “Atalarımızdan bize miras olan okçuluğu belirli bir disiplin içerisinde gelecek nesillere aktarmayı hedefledik.  Bu kültürel mirasa sahip çıkarak hak ettiğinden daha fazla değerin verilmesi gerekiyor” dedi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ise, “Okulumuzda spor faaliyetlerine her zaman öncelik tanıyoruz. Spor, öğrencilerin gelişimi ve kendilerini keşfetmeleri için önemli bir araçtır. Özellikle insanın kendi vücudunu eğitmeyi öğrendiği sporlar öğrencilerimiz için çok kıymetlidir. Bizler de bu mirası gelecek nesillere aktararak sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Daha sonra okul bahçesinde okçuluk ile ilgili bilgi ve eğitim verilmesinin ardından öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte atış yaptı.

Renkli ve eğlenceli manzaraların gözlemlendiği etkinlikte Hüma Okulları’nda spor dolu bir gün geçirildi.

Okul öğrencilerine üç soru soran Başkan Koç, doğru yanıt verenlere birer ok hediye etti.

Etkinlik sonunda okul yönetimi, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç’a günün anısına hediye takdim etti ve ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)