Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Meram Şubesi ile Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi’nin birlikte düzenlediği ‘Yaza Merhaba’ programının geliriyle yardıma muhtaç öğrencilerin kırtasiye ve giyim ihtiyaçları giderilecek.

Konya’da bir restoranda düzenlenen programa TYSD Meram Şube Başkanı Suat Altan, Türk Kadınlar Birliği Derneği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar, yönetim kurulu üyeleri, her iki derneğinin üyeleri, STK temsilcileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Türkiye Yardım Sevenler Derneği(TYSD) Meram Şubesi Başkanı Suat Altan, “Pandemi nedeniyle düzenleyemediğimiz Yaza Merhaba programını iki dernek olarak birlikte düzenledik. Amacımız birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Üyelerimizin ve yardım sevenlerimizin katkılarıyla ayakta kalıyoruz. Bu desteklerinden dolayı üyelerimize ve yardım sevenlerimize teşekkür ediyoruz. TYSD Meram şube olarak 26 öğrenciye eğitim bursu verirken, köylerimizdeki ve mahallerimizdeki okullardaki öğrencilerimizi de kırtasiye ve giysi yardımı yapıyoruz. Bu tür programlarımız sürecektir” dedi.

Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar ise programa katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından TYSD Meram şubesinin üyelerinden oluşan koronun seslendirdiği türkülere ve şarkılara programa katılanlar eşlik ederek, stres attılar.    

(Haber Merkezi / Haber Kent)