AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı göreve başladı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı göreve başladı
AK Parti Konya İl Başkanlığına atanan Hasan Angı, görevine başladı

Makamında görevin kendisine verilmesini ve önümüzdeki süreci değerlendiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Geçtiğimiz hafta itibari ile görevdeki boşalmaya istinaden genel merkezimiz, hafta sonu il teşkilatımızın koordinasyonunda yoğun ve titiz bir çalışma ortaya koydu. Teşkilat mensuplarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve kanaat önderlerimizin görüşleri birebir alınarak mevcut yapıda ‘Kimi il başkanı olarak görmek istiyorsunuz?’ çalışması yürütüldü. Pek çok arkadaşımızla birebir görüşmeler sonucunda genel merkezimiz, gece 23.00 sularında Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız başkanlığındaki heyet, ben dahil 5 arkadaşla yaptığı görüşme sonucunda görev bize kısmet oldu. Cenab-ı Hakk’a hamd ediyoruz” dedi.

“Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Teşkilat Başkanımız, Teşkilat Başkan Yardımcımız, milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız ve tüm değerli büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullanan Angı, “Kuşatıcı bir bakışla ve ilk günkü heyecanla yeni bir yapı oluşturulması adına ciddi bir çalışma ortaya kondu” diye konuştu.

Angı, şöyle devam etti: “Görev bize verildiğinde şu aklıma geldi; 8 Eylül 2001’de 81 il içinde ilk il başkanlığı görevi alan biz olmuştuk. Aradan geçen 16 yıllık bir süreçten sonra yeniden görevi aldık. Tüm vatandaşlarımız, kurum ve kuruluşlarımız ile basınımızla Konya’yı daha ileriye taşımanın çabası içinde olacağız. Konya’nın değerleri, güzellikleri ve geçmişi ile oldukça derin olan bir şehir olduğunun farkındayız. Bu şehirde yaşamanın sorumluluğu var. Bizler de şu şehri geleceğe taşımak ve örnek şehir olmak için gayret göstereceğiz. Günlük siyasi çekişmeler yerine istikbale matuf Türkiye’nin daha güçlü olması ve gönül coğrafyasındaki beklentilere cevap verebilecek bir yönetimi hep birlikte gerçekleştireceğiz inşallah. Tüm siyasi partilere, siyaset yapan arkadaşlara; bu şehri büyütelim, şehrin güzelliği için işbirliği yapalım, iç siyasi meseleler yerine ülkemizi ilerletelim diye çağrıda bulunuyorum. Önceki dönem İl Başkanımız Musa Arat ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yine kuruluşumuzdan bugüne kadar görev alan her kardeşimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Konyalı kardeşlerimiz de her seçimde en büyük desteği verdiler. Yine aynı desteği daha güçlü istiyoruz. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.” (İHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.