Aksu: “Cumhur İttifakı İradesine Geçmesi İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz”

Aksu: “Cumhur İttifakı İradesine Geçmesi İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz”
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu: “Muhalefetin elinde bulunan büyükşehir belediyelerini Cumhur İttifakı’nın iradesine geçmesi için mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz. Yeni yüzyılda lider Türkiye ve üretken belediyeyi hayata geçireceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, “Muhalefetin elinde bulunan büyükşehir belediyelerini Cumhur İttifakı’nın iradesine geçmesi için mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz. Yeni yüzyılda lider Türkiye ve üretken belediyeyi hayata geçireceğiz” dedi.

MHP Selçuklu İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’nun yaptığı seçimde, divan üyeleri ise şu isimlerden oluştu: MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, MYK Üyeleri Güzide Çipan ve Özer Karakayacı, MHP Konya İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Ceylan.

“Çalışmalarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”

Kongrede konuşan Divan Başkanı İsmail Faruk Aksu, “Kurultaylar Türk töresinin bir parçasıdır. Siyasetini Türk milletini ilelebet yaşatma doğrultusunda şekillendiren Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasetine ve demokrasine, milli birliğe, ekonomik ve sosyal hayatın gelişimine önemli katkılar sunmuş şerefli bir maziye sahiptir. 2023 yılının mayıs ayında önemli bir seçim geçirdik. Bu seçimlerde milli irade, milletimizin sarsılmaz sağ duyusu bir kez daha tecelli etti. 2024 yılının mart ayında yapılacak olan seçimlere ilişkin çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Şimdiki hedefimiz yerel yönetimler seçimleri. Mevcut belediyelerimizi koruyarak ve arttırarak bu seçimleri kazanmak istiyoruz. Muhalefetin elinde bulunan büyükşehir belediyelerini Cumhur İttifakı’nın iradesine geçmesi için mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz. Yeni yüzyılda lider Türkiye ve üretken belediyeyi hayata geçireceğiz. İlçe kongremizin partimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“MHP, Türkiye’nin Son Siperidir”

MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak ise, “Hiç kimseyi ayırmadan milli ve manevi ortak paydada buluşan her kardeşimizi kucaklayacak derin bir heyecan bu çatı altında var. Yıkılan ağaca balta vurmayı alışkanlık hale getirmiş kişilere hatırlatırım ki; Türk milleti var oldukça üç hilalin önü kesilemez ömrüne vade biçilemez. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin son siperidir. Yenilenmiş kadrolarla yerel seçimlere hazırlanacağız. 2024’e doğru ‘Diyar Diyar Anadolu’ temasıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan ise, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tek liste ile gidilen seçimde, MHP Selçuklu'da mevcut İlçe Başkanı Kemal Dığrak yeniden seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.