CHP Konya’da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

CHP Konya’da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek Yerel Seçimlerde Konya Büyükşehir, Selçuklu, Meram ve Karatay belediye başkan adaylarını tanıttı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart’ta gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Konya Büyükşehir, Selçuklu, Meram ve Karatay belediye başkan adaylarını tanıttı.

Konya’da bir otelde gerçekleştirilen Belediye başkan adayları tanıtım toplantısına, CHP PM Üyesi Ali Abbas Ertürk, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, Konya Milletvekili Barış Bektaş, İl Başkanı Bekir Yaman, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, ilçe başkanları, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya, Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Ziya Güneş, Meram Belediye Başkan Adayı Bahar Altan Çaçık, Karatay Belediye Başkan Adayı Mustafa Üstündağ, kadın ve gençlik kolları, il yönetim kurulu üyeleri, partililer vatandaşlar katıldı.

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, programın açılış konuşmasında, “Yerel yönetimler halka hizmeti esas alan ve toplumsal değerlerin ön palanda tutulduğu yönetim anlayışıdır. Konya Büyükşehir olmak üzere toplam 18 ilçe belediye başkan adayı çıkardık. İlçe başkanlarımızla uyumlu çalışmalar yapıyoruz. Bütün belediye başkan adaylarımız için Konyalı hemşerilerimizden destek bekliyoruz” dedi.

“Belediye Başkan Adaylarımıza Destek İstiyoruz”

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş ise, belediye başkan adaylarına destek isteyerek, “Yerel seçimlerin bize bir ayrı muhalefet alanı açtığını görüyoruz. Yerel seçimlerde manzarayı tam manasıyla değiştiremesek de içinde bulunduğumuz ilçede, ilde, büyükşehirde manzarayı değiştirmek istiyoruz. Bir oy hakkımız var. Bu noktada belediye başkanı seçeceğiz. Seçemiyorsak da belediyede denetlemeyi sağlayacak oraya meclis üyeleri sokup bir grup oluşturmak, aktif bir denetleme faaliyeti yapma şansımız var. Bu noktada yerel seçimler bizim için ciddi bir fırsat sunuyor. Burada anayasayı değiştirmeyi, yetmediği için merkeziyet prensibinin işlediği ve yerel yönetimlerin bütçeden ciddi paylar aldığı ve kendi aktivite alanlarının oluşturulduğunu görüyoruz. CHP'li belediyelerin uygulamalarından da gördük. Konya'da bizim oylarımızı iyice artırmamızı da sağlayacak ve eski günlerimize eski şanlı günlerimize tekrar döneceğiz. Belediye başkan adaylarımızı destek bekliyoruz” diye konuştu.

“Konya’da İddialıyız”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ise Konya’da yerel seçimlerde iddialı olduklarını belirterek, “Bu seçimde belediye başkan adaylarımızla iddialıyız. Kentimiz, Türkiye’nin en büyük kentlerinden birisidir. Artık değişim zamanıdır. Metro olsun ve sosyal demokrat bir belediyecilik gelsin diyoruz. Konyalı hemşerilerimizden bu seçimlerde bize bir fırsat vererek, desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

25subat-chp-aday-tanitim2.jpg

“Seçimler Hizmet Yarışıdır”

CHP Parti Meclis Üyesi Ali Abbas Ertürk de seçimlerin hizmet yarışı olduğunu dile getirerek, “Bugün Konyalılardan Konya Büyükşehir Belediyesi'ni bize verilmesini istiyoruz derken bunun için çok sayıda sebebimiz var. 2019 seçimlerine dönecek olursak, Türkiye’de birçok büyükşehirde belediyeyi yönetme yetkisini insanlar bize teslim etti. Eğer biz o yetkiyi doğru kullanamamış olsaydık, belediye başkanlarımız halktan aldığı yetkiyi layıkıyla yapamamış olsaydı, biz bugün Konya halkından Konya belediyesini isteme hakkını kendimizde görmezdik. Ama bizim başta. 11 büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere il belediye başkanlarımız, Konya'da da mevcut ilçe ve başkanlarımız bu işi hakkıyla yaptı. Belediye başkanlığının nasıl yapılması gerektiğini, AK belediyeciliğe de öğrettik. O yüzden biz bugün büyük bir özgüvenle Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarımıza Konyalılardan oy istiyoruz” şeklinde konuştu.

CHP’nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya, Tuzlukçu Belediye Başkanı ve Belediye Başkanı Adayı Nurettin Akbuğa, Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Ziya Güneş, Meram Belediye Başkan Adayı Bahar Altan Çaçık, Karatay Belediye Başkan Adayı Mustafa Üstündağ yapacakları hizmetler ve projeler hakkında konuşma yaptı.

CHP Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.