Başkan Pekyatırmacı: ‘Hedefimiz Olimpiyatlarda Yarıştırmak’

Başkan Pekyatırmacı: ‘Hedefimiz Olimpiyatlarda Yarıştırmak’
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçelerinde 120 bine yakın gencin yaşadığını ve hepsini sporla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Hedefimiz büyük. Çocuklarımızı, gençlerimizi Olimpiyatlarda yarıştırmak istiyoruz” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçelerinde 120 bine yakın gencin yaşadığını ve hepsini sporla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Hedefimiz büyük. Amacımız yeni spor tesisleri yapıp, buralarda eğitim gören çocuklarımızı, gençlerimizi Olimpiyatlarda yarıştırmak istiyoruz. Öte yandın yerli ve milli sporcular yetiştirmeliyiz. Özellikle futbolda alt yapıya önem vermeliyiz. Gelen yabancı futbolcular çok iyi ancak geliyorlar ve gidiyorlar. Verilen paralarda ülkemizde kalmıyor” dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi yöneticileri, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunulurken, Konya sporunun gelişmesi noktasında işbirliği yapılmasına karar verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya’nın sportif anlamda her geçen gün büyüdüğünü, yeni spor tesislerinin kazandırıldığını anımsattı. Selçuklu Belediyesi olarak ilçeye spor merkezleri kazandırma adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Pekyatırmacı, “700 bine yakın nüfusumuzla onlarca ilden büyük bir ilçeyiz. Dolayısıyla genç bir nüfusa sahibiz. Belediyemiz bünyesindeki Spor Kulübü’nde hemen hemen her branştaki sporcularımız Konya’mızı, Selçuklu İlçemizi en iyi şekilde temsil edip kürsüye çıkarak, bizleri gururlandırıyorlar. Yaz spor okullarında yaklaşık 20 bine yakın çocuğumuza her branşta eğitimler verdik. İlçemizde 120 bine yakın gencimiz var. Onların hepsini sporla buluşturmayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz büyük. Sporun beden sağlığına verdiği katkıyı da yakından biliyoruz. Amacımız yeni spor tesisleri yapıp, buralarda eğitim gören çocuklarımızı, gençlerimizi Olimpiyatlarda yarıştırmak istiyoruz. Yerli ve milli sporcular yetiştirmeliyiz. Özellikle futbolda alt yapıya önem vermeliyiz. Gelen yabancı futbolcular çok iyi ancak geliyorlar ve gidiyorlar. Verilen paralarda ülkemizde kalmıyor” dedi.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ise her geçen gün büyüyen ve gelişen Selçuklu İlçesi’nin sportif başarılar ve spor tesisleri konunda da önemli bir ivme kazanmasının gelecek adına umut verici olduğunu söyledi.

Daha sonra TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya spora ve TSYD Konya Şubesi’ne verdiği desteklerden dolayı Cumhuriyetimizin 100., TSYD’nin de kuruluşunun 60. Yılı dolayısıyla özel logolu olarak yaptırılan fincan takımı hediye etti.

Ziyarette TSYD Konya Şubesi yöneticileri, Başkan Yardımcısı Mürsel Çetin, Kemal Soylu, Hüseyin Avni Uğur, Hüseyin Turgut ve Ferhat Türkoğlu’da hazır bulundu.

(Spor Servisi / Haber Kent)

7eyl-tsyd-selcuklu-bel-baskan-ziy2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.