Konyaspor’a birlik, beraberlik, dayanışma ve moral yemeği

Konyaspor’a birlik, beraberlik, dayanışma ve moral yemeği
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet Başsavcı Bestami Tezcan, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Mehmet Özdilek ile yardımcıları, futbolcular ve kulüp çalışanları birlik beraberlik, dayanışma ve moral yemeğinde bir araya geldi.

Oldukça samimi geçen birlik beraberlik dayanışma ve moral yemeğinde Başkan Akyürek’in konuşmasında verdiği mesajlar geceye damga vurdu.

“Teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz”

Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Şu anda Avrupa’da önümüzde Marsilya maçı var müsabakayı alırsak gruptan çıkma ihtimalimiz ciddi manada yükselecek. Ligde de istediğimiz yerde değiliz ama amacımız yukarılara çıkmak tabi ki. Bundan dolayı teknik heyetimize ve futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz. En kısa zamanda gerekeni yapacaklardır. Mehmet Hocamız ve teknik heyetimiz aramıza yeni katıldılar ben tekrar hoşgeldiniz diyorum. Kendisi donanımlı, deneyimli bir hocamız inşallah katkı sağlayacaklar Konya’mıza. Herkese bu güzel geceye katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

“Kulübümüzün, takımımızın yanındayız, arkasındayız”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek ise “Uzun zamandır belki planladığımız ama şimdi gerçekleştirebildiğimiz bir akşam buluşmasındayız. Teknik direktörümüze ve teknik heyetimize başarılar diliyoruz. Mehmet Hocamız ve diğer hocalarımız Konya’nın ruhuna, kimliğine ve yapısına uyabilecek olan kıymetli hocalarımız. Ben Konya’mıza ve takımımıza katkı yapacaklarını düşünüyorum, biliyorum. Konya yöneticileri olarak, Konyalılar olarak dün olduğu gibi bugün de kulübümüzün, takımımızın yanındayız, arkasındayız” diye konuştu.

“Düşüşler yükselişler yaşadık fakat desteğe hep devam ettik"

Başkan Akyürek “Belediye başkanlığına 2004 yılında gelmiştim, üçüncü dönemimdeyim. Takımımızın iyi günlerini gördük kötü günlerini gördük. Düşüşler yaşadık yükselişler yaşadık fakat hep aynı doğrultuda takımımıza ve Konya’nın sporuna destek vermeye çalıştık. Görev aldığımızda Konyaspor futbol ailesi, futbolcularımız Zafer’de bir iş hanının üst katında ve çok müsait olmayan ortamlarda bilmiyorum Ömer Ali hatırlar Selim hatırlar belki bilmiyorum başka arkadaşlarımız var mı…? Böyle bir iş hanında kalıyordu futbolcularımız. Antrenmana gidip geliyor ve geldikten sonra duş alabiliyorlardı, antrenman sahaları da yeterli değildi. İlk önce Tatlıcak mevkiinde Konyaspor Kulüp Binası’nı yaptık hep birlikte sonra Kayacık’ta şu anda bulunduğunuz alanı hayata geçirdik. Orada antrenman sahaları, zeminden ısıtmalı antrenman sahasını da geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdik. O kompleksimiz daha da büyüyecek. Altyapı takımlarımız ve diğer bazı tesislerimiz oraya orta vadede ilave edilecek. Şu anda kaldığınız tesisten daha fonksiyonel bir tesisi daha oraya inşallah bakanlarımızla birlikte ya da belediye olarak kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Başkan Akyürek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Aynı zamanda Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nu belediye eliyle gerçekleştirdik hamd olsun ve stadyumumuz açıldıktan sonra uluslararası bazı yarışmalarda o dönemlerde yapılan dünyanın en iyi beş stadı arasına girdi. Hem akustiğiyle, hem mimari tarzıyla hem sosyal imkânlarıyla… Stadyum Konyaspor’a güç katmış oldu ve tesisleşme Konyaspor’u güçlendirmiş oldu. 2004’te biz seçim çalışmalarını yaparken bazı arkadaşlarımız şöyle bir paragraf yazdırdı seçim vaadi olarak ben kendi elimle de metni düzenledim sonra; ‘tesisleşmesiyle, kurumsallaşmasıyla ve sportif açıdan Avrupa takımı Konyaspor’u meydana getirmeye çalışacağız’ demiştik. On sene bu cümle hep karşıma çıktı. Her seçimde o afişleri gösterdiler ‘hani Avrupa takımı Konyaspor ne oldu?’ diye. Stadyum yaptık, tesis yaptık, antrenman sahası falan yaptık demeniz yetmiyordu. Ama hamdolsun takımımız o seviyelere de ulaştı.

“Trabzonspor maçında yapılanları unutamıyorum”

Türkiye Kupası’nı, Süper Kupa’yı aldı takımımız. Ben, bütün futbolcu ve yönetici arkadaşlarımızı Konya tarihine geçen bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Fakat her başarının bir bedeli vardır biliyorsunuz. Kıskançlıklarla ve hasetlik duygularıyla da karşılaştık. Şöyle ki. Biz birçok rakibimize göre daha sınırlı bir bütçeyle, sınırlı imkânla yola devam ettiğimiz halde bu başarıların gelmesi hem dikkat çekti hem de kıskançlıklara yol açtı. Sezon başlarken ben bunu şahsen izlediğimde müşahede ettim. Mesela Trabzon maçında yapılanları ben unutamıyorum. Bir arkadaşımızın ayağı kırıldı orada neredeyse can çekişiyordu ama kimse aldırmadı orada. Onu hala unutamıyorum. Cenab-ı Hak’tan hepiniz için bunu diliyorum sakatlıktan böyle felaketlerden muhafaza buyursun.

“Konyaspor ailesi güçlü bir aile- sizlerle gurur duyuyoruz”

Ben şu anda yaşadığımız süreci de değerlendiriyorum. Konyaspor ailesi güçlü bir aile. Biraz önce Mehmet Hocamızla görüşürken Hocamız da aynı ifadeleri kullandı karakterli bir oyuncu topluluğuna sahibiz bu çok önemli. Bireysel olarak ayrı ayrı değerlendirilebilir. Ama önemli olan bir uyumu bir aile ortamını yakalamaktır, önemli olan karakterli bir duruşa sahip olmaktır. Sizlerin öyle bir duruş içinde olduğunuzu biliyoruz. Futbol ailesinin olumlu-olumsuz yönlerini de takip ediyoruz. Burada hem teknik heyetimizin hem oyuncu grubumuzun hem yönetim kurulumuzun futbol ailesi içinde erdemli tavrı temsil ettiklerini, karakterli duruşu temsil edenlerden olduğunu biliyoruz. Konya olarak sizlerle bu açıdan da gurur duyuyoruz. Başarılar tamam, duruş da çok önemlidir. Bu duruş bizi zaten bugüne kadar başarıya götürdü bundan sonra da hiç endişe etmiyorum başarıya götürecek.

“Gereken her şeyde varız, destekçiniziz”

Bazen konuşurken şunu söylüyordum nasıl Barcelona’nın Nou Camp’ı varsa nasıl Real Madrid’in Bernabeu’su varsa nasıl Brezilya’da Maracana varsa Konya’da da Konya açısından böyle bir marka oluşturacağız demiştik. Hamd olsun belli seviyeleri kazandık, kazandırdınız. Bundan sonra da başarılarda buluşmak dileğiyle hepinize sağlıklı bir sezon diliyoruz. Bizim için sezon yeni başlıyor, gerçekten öyle. Teknik heyetimizle, futbolcumuzla, seyircimizle ve Konya’yla birlikte sezona adeta yeni başlıyoruz. Allah sakatlıklardan korusun başarılar diliyoruz. Biz tabi kendi yoğunluğumuzdan her zaman fiziki olarak, fiili olarak sizlerle buluşamıyoruz ama gönlümüz, imkanlarımız problem olduğunda gereken her şeyde varız, destekçiniziz. Bu duyguyla hepinize teşekkür ediyoruz.”

Daha sonra protokol üyeleri, başkan Fatih Yılmaz, teknik direktör Mehmet Özdilek ve futbolcularla uzun süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.