Zamanla Yarıştılar, Son Bir Yılda 7 Milyon Kilometre Yol Katettiler!

Zamanla Yarıştılar, Son Bir Yılda 7 Milyon Kilometre Yol Katettiler!
Konya’da 112 Acil Sağlık Çalışanları son bir yılda yaklaşık 7 milyon kilometre yol katettiler ve 205 bin hastaya ulaştılar.

Konya’da 112 Acil Sağlık Çalışanları son bir yılda yaklaşık 7 milyon kilometre yol katettiler ve 205 bin hastaya ulaştılar.

En kritik anlarında vatandaşların yardımına koşan 112 acil sağlık çalışanları, 2022 yılında da adeta zamanla yarıştı. Yaklaşık 7 milyon kilometre yol kat eden ambulanslar hastaların umudu oldu. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, 112 acil sağlık hizmetlerinin hava, kara ve motorize ekipler ile birlikte 205 bin hastaya sağlık hizmeti sunduğunu söyledi. 

‘Acil Çağrılarak İlk 10 Dakikada Ulaşım Oranımız Merkez Yüzde 98’

2022 yılının acil sağlık hizmetleri alanında son derece verimli ve başarılı geçtiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “İlimizde 86 acil sağlık hizmetleri istasyonumuz, 128 ambulansımız ve profesyonel ekiplerimizle acil çağrılara ilk 10 dakikada ulaşım oranımız merkezde yüzde 98’lerin üzerine, kadar yükselmiş durumdadır” dedi. 

‘39 acil istasyon inşaatı tamamlandı’

İl Sağlık Müdürlüğü olarak hizmette aksama olmaması adına önemli çalışmalar yaptıklarının da altını çizen Prof. Dr. Koç, “Fiziki şartları oldukça kötü durumda olan 39 istasyonumuzu dört yıl gibi kısa bir sürede hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve Bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenileyerek temel ihtiyaç malzemelerinin ve teknolojik cihazların tamamını modernize ettik. İnşaatı devam eden ya da ihale aşamasında olan 23 istasyonumuzla ilgili olarak da çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Toplamda 62 istasyonumuzu yenileme hedefimize inşallah en kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.