Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği (KONAHED) "Erişkin Bağışıklama Farkındalık Projesi” kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hafta sonunda M1 Konya Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açan aile hekimleri aşı farkındalığı için broşür dağıtırken, çocuklara da aşı farkındalığı ile ilgili balon hediye edildi.

Kurulan standa gelen vatandaşlar merak ettikleri soruları da aile hekimlerine sordu.

KONAHED Genel Sekreteri Tuğrul Kadir Dündar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Erişkin Bağışıklama Farkındalık Projesi çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, “Aşılama konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve aşısız vatandaşımızın kalmaması adına Aile Hekimleri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her çalışma ile aşı farkındalığını 7’den 70’e her yaşta bireye kazandırmayı hedefliyoruz. Ülkemizde koronavirüs ile mücadele aşı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşlarımıza Sinovac ve Biotech aşılarının ardından Türkiye'nin koronavirüse karşı geliştirdiği yerli ve milli aşı Türkovac aşılarını seçebilme imkanına sahip oldu. Maskesiz ve kısıtlamasız bir hayat için tüm vatandaşlarımızın aşı konusunda duyarlığını devam ettirmelerini ve hatırlama dozlarını ihmal etmemelerini istiyoruz. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

KONAHED Başkanı Dr. Yavuz Altınbaş da aile hekimi meslektaşlarının Erişkin Bağışıklama Farkındalık Projesi’ne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, dernek olarak aşı farkındalığı çalışmalarının aralıksız bir şekilde süreceğini belirtti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)