Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, gençleri zehirlemek için piyasaya uyuşturucu süren ve uyuşturucu sevkiyatı yapan zehir tacirlerine büyük darbe vurdu. Yapılan operasyonlarda 14bin 500 adet uyuşturucu hap ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken 9 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Konya’ya uyuşturucu getiren ve piyasaya uyuşturucu süren kanalların tespitine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Narkotik ekiplerinin uyuşturucuyla mücadele için yaptıkları çalışmalar kapsamında; merkez ilçelerinde tespit edilen ikametlerin yanı sıra şüphe üzerine durdurulan araç ve şahısların üzerinde yapılan aramalarda 14 bin 500 adet Uyuşturucu Hap, bir miktar Eroin, Esrar ve Metamfetamin Maddesi, 2 adet Ruhsatsız Tabanca ve uyuşturucu ticaretinde kullanılan 2 adet Hassas Terazi ele geçirilerek el konuldu.

9 Zehir Taciri Tutuklandı

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak/Nakletmek ve Kullanmak suçlarından gözaltına alınan 9 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)