Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP)’nın marka projelerinden olan ve öğrencilerin kendisini ve doğayı keşfedebileceği birçok atölye ve etkinlik alanına sahip olan Sille Tabiat Okulu’nda yılsonu şenliği düzenledi. 

Yıl boyunca pandemi döneminde tedbirlerle uyarak izin verilen dönemlerde eğitime devam eden Sille Tabiat Okulu’nda eğitim alan ana okulu ve ilkokul öğrencileri karnaval havasında gerçekleşen “Sille Tabiat Okulu Yıl Sonu Şenliğiyle sertifikalarını protokol üyelerinin elinden aldı.

Öğrencilerin gönüllerince eğlendiği ve şenlikte Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi mini bir konser verirken illüzyon gösterisi de öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. 

 

Yamlı: “Bu Proje İş Birliğinin En Güzel Örneği”

 

Sille Tabiat Okulu Projesi’nin özel ve güzel bir proje olduğuna vurgu yapan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı,“ Bu noktalara gelmesinde de en büyük katkı samimiyet ve birliktelik. Herkes bu işi canı gönülden sahiplendi ve güzel bir iş çıktı ve örnek oldu. İnşallah burası gerek ilimize gerekse memleketimize güzel nesiller yetişmesine vesile olur. Burada yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederim. Önümüzdeki yılın pandeminin de etkisinden kurtulmuş bir şekilde bütün etkinliklerin fazlasıyla yapıldığı bir yıl olmasını temenni ederim” dedi.

 

Tekkalan: “Selçuklu’da Eğitim Alanında Önemli Projeler Var”

 

Selçuklu Belediyesinin eğitim alanda önemli projelere imza attığını belirten Konya İl Milli Eğitim Müdür vekili Okan Tekkalan ise, şunları kaydetti: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür faaliyetleri destekliyoruz. Benim için bugünün özel bir anlamı var; başlangıcında, fikir aşamasında yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu seviyelere gelmek de çok önemli. Tabi Selçuklu’muz da çok güzel birbirinden önemli projeler var. Bunlardan bir tanesi de Sille Tabiat okulumuz. Çocuklarımız kendilerini keşfetmeleri, tabiatı keşfetmeleri çok önemli. Önemsediğimiz bir proje. Ben verdikleri destekten dolayı Selçuklu Belediyesine teşekkür ediyorum. Sadece proje için değil eğitimle ilgili her konuda her yardıma ihtiyacımız olduğu noktada yardımcı oldular. Bu projelerin devam etmesi, sürdürülebilir olması çok önemli. Selçuklu Belediyesi’nin eğitim projeleri yıllardır devam ediyor. SEDEP’le başladı, Sille Tabiat okuluyla çocuk kütüphanesiyle bu destekler devam ediyor. İnşallah daha güzel projelerin olmasını temenni ediyorum.”

 

Kayacılar: “Öğrencilerimiz Burada Çok Değerli Kazanımlar Elde Ettiler”

 

Etkinlikte konuşan Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da, “Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu hedefleri doğrultusunda okulu dışı eğitim ortamları içerisinde belki de en güzel örneklerden birisi olan Sille Tabiat Okulu Sertifika Töreninde birlikteyiz. Okulumuz üçüncü yılında hizmetlerine devam ediyor. Şu ana kadar 72 sınıfımızla 4 bin 61 öğrencimiz bu okulumuzda eğitim gördü. Burada hem tabiatı öğrenme, doğayı tanıma, kendini keşfetme adına güzel etkinlikler yaptı. Hem de içinden geçtiğimiz salgın sürecinde hayatımızı ve eğitim süreçlerini zorlaştıran salgına rağmen böylesine güzel alternatif bir eğitim ortamıyla vakti değerlendirme imkanı bulunmuş oldu.  Halen öğrencisi olduğumuz en büyük okul olan hayat okuluna hazırlık anlamında öğrencilerimiz burada çok değerli kazanımlar elde ettiler. Ben öncelikle önümüzü açan sayın kaymakamımıza, bize büyük destek vermek suretiyle bu projenin yürütülmesinde baniliğini üstlenen belediyemize, Necmettin Erbakan Üniversitemize ve buraya katkı sunan tüm SEDEP yürütmedeki ekip arkadaşlarıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.  

 

 

(Haber Merkezi / Haber Kent)