Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, minik öğrencileri Konya Bilim Festivali’yle buluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Bilim Festivali, meraklıları için 8'inci kez kapılarını açtı. Festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da bir grup öğretmenle birlikte Konya Bilim Festivali alanını gezdi.

 

“Binlerce Öğrenci Ziyaret Etti”

 

Yenilikçi, araştırmacı bireylerin yetişmesine destek olmak ve bilimi toplumun her kesimine sevdirmek amacı güdülen etkinliğin son gününde, binlerce ilköğretim öğrencisi öğretmenleri eşliğinde festival alanını gezdi.

Yunaklı öğrenciler de festivalin son gününde Konya Bilim Merkezi’ndeki yerlerini aldı. İlgiyle ve merakla gezilen alanlar, öğrencilerden tam not aldı.  Öğretmen ve öğrenciler, gezinin düzenlenmesine katkı sağlayan Yunak Kaymakamı İbrahim İşleyen, Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan,  Konya Bilim Festivalini düzenleyenlere  teşekkür ettiler.

 (Haber Merkezi / Haber Kent)