Konya’nın bir ilçesinde daha yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi dolayısıyla eğitime ara verildi. Böylece yarın eğitime ara verilen ilçe sayısı 18’e yükseldi.

Konya’nın 17 ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile tüm eğitim kurumlarında yarın (20 Ocak Perşembe günü) yüz yüze eğitime ara verilmişti.

Konya’nın Ahırlı, Akören, Beyşehir, Bozkır, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir ve Taşkent ilçelerinde uzaktan eğitim kararı alınırken, ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bir gün idari izinli sayılmalarına karar verilmişti.

Ilgın İlçesi’nde de kar yağışı  sonrasında olumsuz hava  şartlarının devam ediyor olması, aşırı soğuk ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle ulaşım başta olmak üzere meydana gelebilecek risk ve olumsuzluklar nedeniyle yüz yüze eğitime 20/01/2022 Perşembe günü (1) gün süreyle ara verilmesine; bu okullarımızda uzaktan eğitim sistemi ile eğitim  verilmesine; kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verildi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)