AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni ziyaret etti.

Bir takım ziyaretler için Konya'ya gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Avrupa’nın en büyük Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezdi.   

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyarette Binali Yıldırım ve beraberindeki heyete ev sahipliği yaptı.

 

 

 

Binali Yıldırım: “Emeği geçenleri kutluyorum”

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nin rengarenk kelebeklere ev sahipliği yapan hoş bir ziyaret mekanı olduğu ifade eden Yıldırım, “Ülke ve Konya turizmine katkı sağlayan eser için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kelebeklere doğal yaşam alanı sağlayan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni gezen Yıldırım’a yetkililer tarafından bahçe hakkında bilgiler verildi. İçerisinde 40 farklı türde 20 bin kelebek ve 195 civarında bitki türü bulunan bahçedeki kelebekleri uçarken doğal ortamında gözlemleyen Yıldırım koluna konan kelebeklerle de fotoğraf çekindi. Ziyarette vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Yıldırım, çocuklarla da fotoğraf çekindi. 

Yıldırım’a ziyaretinde AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış eşlik etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve beraberindeki protokol üyeleri ziyaretin sonunda Binali Yıldırım'a günün anısına hediye takdim etti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)