Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, en büyük dileklerinin şehitlerinin unutulmaması olduğunu belirterek, “Şehitlerimizin unutulmaması için elinizden geleni yapmanızı bekliyoruz. Özellikle de genç kuşaklarımız şehitlerimizi tanısınlar” dedi.

Işık: “Her Zaman Şehitlerimizin Ailelerinin Yanlarında Olacağız”

Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir'i ziyaret ederek, oda olarak her zaman şehitlerimizin ailelerinin yanında olacaklarını söyledi. 

Ziyarette konuşan Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık, “Ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Her türlü sorunlarıyla ilgilenmek ve yanlarında olmak bizlerin bir görevidir. Şehit Aileleri Derneği başkanımıza ve yönetimine bizleri misafir etmelerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Oda olarak her zaman yapacakları etkinliklerde maddi ve manevi olarak üzerimize düşen ne varsa yerine getirmekten ve destek olmaktan mutlu oluruz” ifadelerini kullandı.

“Konya'da 853 Şehidimiz Var”

Ziyaretten duyduğu memnuniyet idile getiren Şehit Aileleri Dernek Başkanı Pekdemir, “Ziyaretimize gelmekle bizleri mutlu ettiniz. Derneğimiz 1994 yılında kuruldu. Şehitlerimizin annesi, babası ve eşi derneğimize üye olabiliyor. Üye sayımız 213'tür. Konya'da 853 şehidimiz vardır. Pandemiden önce her pazartesi günleri dernek olarak şehitlerimiz için hatim duası yapıyorduk. Şimdi tekrar başladık. Sizlerden şehitlerimizin unutulmaması için elinizden geleni yapmanızı bekliyoruz. Özellikle de genç kuşaklarımız şehitlerimizi tanısınlar. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ı kutluyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesinde Şehit ve Gazi Bölümünün açılmasından dolayı da teşekkür ediyoruz. Yeni Konya Milletvekilimiz ve Eski Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek'e, Konya halkına, STK'lara ve Konya basınına bizlere verdiği desteklerden dolayı da teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Daha sonra İbrahim Işık, Recep Pekdemir'e ziyaretin anısına bir tablo hediye etti.

 

(Haber Merkezi / Haber Kent)