Yunak ilçesine bağlı Saray Mahallesinde bulunan Saray Ortaokulunca “O Ses Saray“ adıyla ses yarışması gerçekleştirildi.

Öğrencilerin kendi yeteneklerini keşfedebilmek, keşfettikleri yetenekleri sergileyebilmek ve özgüvenlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, sahne performanslarıyla sanatçılara adeta nazire yaptı.  Yarışmaya 3 aylık bir süreçte hazırlanan öğrenciler, seslendirdikleri parçalarla hünerlerini sergiledi.

Saray Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen ses yarışmasına, 30 öğrenci katıldı. Elemeler sonunda finale kalan 11 yarışmacı, birincilik için yarıştı. İlçe protokolünün jüri üyeliği yaptığı yarışmaya katılan öğrenciler hem jüri üyelerine hem de misafirlere seslerini beğendirmek için büyük gayret sarf etti.

Öğrencilerin performansı karşısında zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu,  yarışmada "Erik Dalı" adlı şarkısıyla Zehra Kuru - Melike Akgöz ikilisi birinci, “Dünya Tek Biz İkimiz” parçasını seslendiren Beren Güler ve Ceren Güler ikizi ikinci, "Mağusa Limanı"nı seslendiren Sultan Yapıcı  üçüncü oldu.

Kıyasıya geçen yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini, öğretmen ve aileleri ile paylaştı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Yarışmanın ödül töreninde konuşan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, yarışmaya emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür aktivitelerin eğitimin bir parçası olduğunu söyledi.

Programa Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Öztaş, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, iş adamları Resul Güler ve Hıdır Koyuncu, kurum ve kuruluşların amirleri ile davetliler katıldı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)